ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

0

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

رژیم غذایی توله سگ ژرمن شپرد

دسته بندی ها : تغذیه و رژیم غذایی, سگ ها, نژاد ها 26 آذر 1399 petbarg

تغذیه و رژیم غذایی توله سگ ژرمن شپرد بسته به سن توله سگ متغیر خواهد بود. تنوع رژیم غذایی توله سگ ژرمن شپرد یک اصل مهم از سلامت سگ شما در تمام حیات او خواهد بود. هنگامی که یک حیوان خانگی دوست داشتنی مانند توله سگ ژرمن شپرد به خانه می آید، همه بلافاصله عشق و عواطف خود را نسبت به آن ابراز می کنند. همه سگ ها نیاز به دوست داشته شدن دارند. اما ژرمن شپردها نژادی کاملا حساس و مشتاق به نمایش احساسات خود هستند، به همین دلیل آموزش امری اجتناب ناپذیر خواهد بود. می توانید آموزش توله سگ ژرمن شپرد را مطالعه نمایید
ژرمن شپرد سگی بسیار هوشمند و عاطفی است. آنها نیاز دارند به عنوان عضوی از خانواده مورد پذیرش قرار بگیرند و در محل زندگی اعضای خانواده حضور داشته باشند. با این حال برخی در ابراز محبت و عشق خود به توله سگ ژرمن شپرد دچار اشتباه می شوند و با غذا دادن زیاد سعی در ابراز محبت خود به سگ را دارند. با غذای زیاد توله سگ شما خوشحال خواهد شد، اما شما سلامتی سگ خود را در دراز مدت به خطر می اندازید. پس بهترین غذا و رژیم غذایی توله سگ ژرمن شپرد چیست؟ با ما همراه شوید و همه چیز را در این مورد بخوانید. اصولی در تغذیه تمامی توله سگ ها وجود دارند که شما باید از این اصول اطلاع داشته باشید. میوه های ممنوعه و مضر برای سگ شما وجود دارند که نیاید از آنها در رژیم غذایی سگ خود استفاده کنید.

تولد توله سگ ژرمن شپرد 
برای توسعه سلامتی و رشد ژرمن شپرد تغذیه از شیر مادر بسیار مهم و ضروری است. توله سگ ها باید تا رسیدن به ۶ یا ۸ هفتگی از شیر بخورند. به هیچ وجه نمیتوان از اهمیت بالقوه شیر کاست، زیرا توله سگ ژرمن شپرد ۹۰% از سیستم ایمنی طبیعی بدن خود را از شیر دریافت می کند. علاوه بر این، شیر به گردش بهتر خون کمک کرده و اکسیژن را به تمام ارگان های بدن توله سگ می رساند. اگر به هر دلیلی توله سگ ژرمن شپرد قادر به خوردن شیر مادر خود نبود، هرگز شیر گاو یا گوسفند را جایگزین نکنید. زیرا این شیرها نسبت به شیر سگ از ارزش غذایی بسیار پایین تری برخوردار است و نیازهای غذایی توله سگ ژرمن شپرد شما را تامین نخواهد کرد.
اگر توله سگ ژرمن شپرد شما زودتر از زمان طبیعی، از شیر مادر گرفته شود، دامپزشک شما فرمول و داروی مخصوص توله سگ ژرمن شپرد را تجویز خواهد کرد.دقت داشته باشید که این فرمول تجویزی بسته به نژاد توله سگ متفاوت خواهد بود. زیرا نیازهای توله سگ ها بسته به نژاد آنها تفاوت دارند.

 توله سگ ژرمن شپرد در یک ماهگی
از ۳ تا ۴ هفتگی، توله سگ ژرمن شپرد باید علاوه بر شیر مادر، طعم های جدید را امتحان کند. این مرحله در رژیم غذایی توله سگ شامل لیس زدن فرنی یا غذای مرطوب مخصوص توله سگ ژرمن شپرد می شود. سپس، در حدود ۶ تا ۸ هفتگی، توله سگ ژرمن شپرد باید یک غذای خشک ملایم به همراه آب یا مقداری مرغ نابالغ(مرغ کوچک) بین جلسات غذایی خود داشته باشد. از هفته هشتم،توله ژرمن شپرد باید از شیر مادر گرفته شود و غذای خشک را با غذای مخصوص توله سگ(بسیار بهتر خواهد بود اگر غذای مخصوص توله سگ ژرمن شپرد را تهیه کنید) بخورد. دامپزشک باید یک الگوی غذایی مناسب برای غذا، مقدار و نوع غذا ایجاد کند. شیر باید از رژیم غذایی توله سگ ژرمن شپرد حذف شود، زیرا اسهال ایجاد می کند. حیاتی است که توله سگ ها همیشه به آب تمیز دسترسی داشته باشند.

توله سگ ژرمن شپرد دو ماهه
در دو ماهگی، می توانید غذای خشک مرطوب(نیمه خشک) را کاهش دهید تا توله سگ ژرمن شپرد خود را به خوردن غذای کاملا خشک عادت دهید. از ۲ تا ۴ ماهگی توله سگ ژرمن شپرد ۴ یا ۵ بار در روز غذا می خورد، مدت زمان کافی برای غذا خوردن توله سگ ۱۰ دقیقه است. غذا را در کاسه یا ظرفی قرار دهید. اگر در کمتر از ۱۰ دقیقه غذای خود را تمام نکرد، غذا را از جلوی توله سگ بردارید. به این ترتیب شما  مدت زمان کافی برای خوردن غذا را به توله سگ ژرمن شپرد خود آموزش داده اید. پذیرش نظم برای رشد فکری توله سگ بسیار مهم است و جلسات تمرین پیچیده و سخت تر را تسهیل می کند. رژیم غذایی یک توله سگ ژرمن شپرد باید با کالری، چربی، پروتئین و کلسیم بالاتری نسبت به غذای سگ بالغ باشد.

منبع : petfa

petbarg

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0