ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

0

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

سگ‌ها یا گربه‌ها، کدام‌یک باهوش‌ترند؟!

دسته بندی ها : آموزش و نگهداری, تربیت و آموزش, سگ ها, گربه ها 1 بهمن 1399 Eghbali

علاقه‌مندان به حیوانات خانگی بیشتر اوقات با هم بحث می‌کنند که از بین سگ‌ و گربه‌ کدام‌یک همراه و حیوان خانگی بهتری است. در حالی که پاسخ به این سؤال کاملا سلیقه‌ای است، برخی به دنبال یافته های علمی هستند تا اثبات کنند یکی از حیوانات از دیگری باهوش‌تر است. با این حال علم، هم به نفع طرفداران سگ‌ها و هم به نفع طرفداران گربه‌ها مستنداتی دارد.

سگ‌ها

مغز سگ‌ها بزرگتر از گربه‌ها است و اندازه مغز آن‌ها در اثر تکامل در چند هزار سال اخیر افرایش یافته، در صورتی که اندازه مغز گربه‌ها در طول 8000 سال اخیر تغییری نکرده است.

سگ‌ها از گربه‌ها اجتماعی‌ترند، در واقع این خصوصیت سگ ها باعث رشد اندازه مغز آن‌ها در طول نسل‌ها شده است در حالی که گربه‌ها هیچ نشانه‌ای در تأیید افرایش مهارت‌های اجتماعی‌شان نشان نداده اند .

برخلاف سگ‌ها، گربه‌ها زمانی با شما بازی و تعامل می‌کنند که حس این کار را داشته باشند و احتمالاً بازی آن‌ها شامل حرکات نمایشی نیز می‌شود!

نکته‌ی مهمی که در مورد سگ‌ها قابل توجه است این است که سگ‌ها به بهبود وضعیت اجتماعی کمک می‌کنند. دکتر استنلی کورن که نویسنده چندین کتاب در مورد سگ‌ها است می‌گوید: ما هیچوقت عنوان‌هایی مانند گربه‌های افراد نابینا، گربه‌ی پلیس و یا گربه‌ی جستجوگر به گوشمان نخورده است .

سگ ها باهوش ترند یا گربه ها

گربه‌ها

گربه‌ها می‌توانند نامه تحویل دهند! بر اساس مقاله‌ای از نیویورک تایمز، یک سازمان حیوانات خانگی تصمیم گرفت که از گربه‌ها برای انتقال پیام بین روستا‌ها استفاده کند و مشخص شد که گربه‌های خانگی حتی وقتی که از خانه‌شان بسیار دور و در مکانی کاملاً ناآشنا هستند، می‌توانند راه خانه خود را پیدا کنند.

قشرمغزی گربه‌ها نسبت به سگ‌ها تقریباً دو برابر نورون (سلول عصبی) دارد یعنی گربه‌ها 300 میلیون نورون و سگ‌ها 160 میلیون نورون دارند این موضوع نشان دهنده این است که گربه‌ها ظرفیت پردازش اطلاعات بیشتری نسبت به سگ‌ها دارند .

گربه‌ها می توانند از خود دفاع کنند، در حالی که بسیاری از سگ‌های خانگی کاملاً به صاحب خود وابسته هستند. دانشمندان معتقدند چون که سگ‌ها بسیار وابسته هستند، قابلیت فکرکردن و تصمیم‌گیری مستقل را ندارند و این باعث می‌شود که در خارج از خانه و یا حیات‌وحش نتوانند دوام بیاورند.

سگ ها باهوش ترند یا گربه ها
Eghbali

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0