ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

0

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

معرفی سگ به عنوان یک عضو جدید خانه

دسته بندی ها : آموزش و نگهداری, سگ ها 1 بهمن 1399 Eghbali

معرفی سگ خود به عنوان یک عضو جدید خانه با وجود افراد ناآشنا یا حیوانات خانگی دیگر می تواند عامل نگرانی باشد. اگر تمام حیوانات خانگی به خوبی اجتماعی شده باشند و با گستره ای از مردم و حیوانات دیگر در ارتباط باشند، ترس و اضطراب ناشی از تقابل و ارتباطات اولیه به حداقل میرسد. با این حال، باید توجه داشت که برای حیوانات خانگی که هراسان، پرخاشگر، و یا بازیگوش و کنجکاو هستند اغلب زمان، تلاش و آموزش های اضافی نیاز است تا آنها با موقعیت جدید، افراد تازه و حیوانات خانگی دیگر تطابق پیدا کنند.

معرفی سگ جدید به خانه
معرفی سگ جدید به سگ

هنگام معرفی سگ جدید به خانه ای که سگ های دیگری نیز در آن زندگی می کنند، ایده ی خوبی است که قبل از ورود عضو تازه به خانه، سگ های فعلی و سگ جدید در محیطی غیر از محیط خانه چندین مرتبه با هم تعامل داشته باشند.
زمانی که سگ ها با هم هستند، یک افسار و هالتر سر می تواند معارفه ای مثبت و قدم به قدم را تضمین کند، همچنین به شما این امکان را می دهد که در صورت بروز مشکلات، کنترل مناسبی روی موقعیت داشته باشید. رفتارهای مطلوب  (مانند : جنبش دم، خرناس دوستانه) باید فورا تقویت شوند در حالی که رفتارهای نامطلوب (مانند : غران کردن ، لب بلند کردن) باید فورا قطع و در صورت امکان با افزایش فاصله بین سگ ها از انجام دوباره آن ها جلوگیری شود. اگر اضطراب یا هیجان شدیدی را حس می کنید، از تنبیه و تکنیک های ترس-فراخوانی باید به طور کامل اجتناب شود. هدف نهایی این است که سگ جدید شما در حضور دیگر سگ ها رفتاری آرام و دوستانه داشته باشد و به خوبی بتواند با آن ها ارتباط برقرار کند
همان طور که اشاره شد قبل از بردن سگ ها به زیر یک سقف آن ها را با هم برای پیاده روی ببرید و بگذارید که با یکدیگر بازی کنند، برای هر کدام از سگ ها محل خواب و تغذیه جداگانه قرار دهید تا زمانی که اطمینان یابید که همه آنها با یکدیگر راحت هستند. توجه داشته باشید که نگه داشتن سگ جدید به صورت جداگانه زمانی که آن ها بدون نظارت مستقیم شما هستند از مشکلات و آسیب های احتمالی جلوگیری خواهد کرد.

معرفی سگ ها به گربه ها

در معرفی سگ ها به گربه ها، پاسخ هر یک از حیوانات به دیگر باید در نظر گرفته شود. در اغلب موارد، حیوانات خانگی مشکلات بین خود در را هفته اول یا دوم حل میکنند. با این حال، معرفی اولیه سگ به گربه باید در یک محیط کنترل شده باشد، بهتر است سگ با هالتر سر و افسار باشد و پاداشی نیز برای پاسخ مطلوب و دوستانه در نظر گرفته شود. در این شرایط گربه (ها) باید فضای زیادی داشته باشند و قادر به فعالیت هایی مانند : بالارفتن ، عقب نشینی و… باشند. رفتار و بازی با گربه باید به نحوی باشد که باعث حواس پرتی گربه شود و او را مشغول نگه دارد و کمک کند نتیجه ای مثبت حاصل شود .

معرفی سگ جدید به گربه

توجه به نکات زیر شما را به هدفتان نزدیکتر خواهد کرد:

 • در صورت پرخاشگری و ترس شدید، حتما با دامپزشک مشورت کنید .
 • ممکن است عاقلانه باشد که سگ و گربه برای جلوگیری از آسیب دیدن، جدا از هم نگه داری شوند ، مگر اینکه تحت نظارت باشند .
 • اصل اساسی معرفی حیوان خانگی خود به افراد ناآشنا در ایجاد پیوند و ارتباطی دوستانه است تا حیوان شما بتواند عوامل مثبتی( به عنوان مثال: بازی، ورزش ) را با آنها تجربه کند.
 • مطمئن شوید که سگ شما مکانی امن و ساکت دارد که می تواند در آن راحت باشد، به خصوص هنگامی که شما با افراد زیادی در رفت و آمد هستید .

در پایان مطمئن شوید که هر روز مقداری از وقت خود را صرف حیوانات خانگی خود میکنید، حیوانات تازه وارد نیاز بیشتری به توجه و علاقه شما دارند.

Eghbali

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0