ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

0

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

چند نکته برای آرام کردن سر و صدای طوطی ها

دسته بندی ها : پرندگان, تربیت و آموزش 25 آذر 1399 petbarg

به طور کلی طوطی ها پرندگان پر سر و صدایی هستند. طوطی ها در طبیعت با صداهایی که ایجاد می‌کنند با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و همین کار را در خانه نیز انجام می دهند.
صاحبان طوطی‌‌‌ها باید این موضوع را بدانند که برقراری ارتباط از طریق ایجاد صدا یکی از نشانه های سلامتی و اجتماعی بودن طوطی ها است. البته طوطی ها می توانند بیاموزند که با روش های واضح تر و خوشایندتری با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنند.

میزان سر و صدای طوطی

همانطور که گفته شد ایجاد صدا جز طبیعت طوطی ها است. به یاد داشته باشید که هر صدایی که گوش شما را آزار می دهد الزاماً صدای غیر عادی و بیش از اندازه ی طوطی نیست.
برخی از رفتار شناسان می گویند:

زمانی که دایره ی لغات طوطی به اندازه ای برسد که جیغ کشیدن دیگر معنی خاصی ندهد، طوطی آرامتر می شود و اگر پس از این دوره طوطی شما هنوز جیغ می کشید و سر و صدا ایجاد می کرد آنوقت به فکر حل مشکل باشید.

واکنش شما نسبت به سر و صدای طوطی

واکنش طبیعی انسان نسبت به صداهای ناخواسته به صورتی است که می خواهد جهت کاهش آن صدا اقداماتی انجام دهد. یکی از اشتباهاتی که صاحبان طوطی ها انجام می دهند این است که هر بار که طوطی جیغ می کشد نسبت به آن واکنش نشان می دهند. زمانی که به سر و صدای بیش از حد طوطی واکنش نشان می دهیم در واقع این رفتار را در او تشویق می کنیم.

برای صحبت کردن با طوطی یا صدا کردن او زمانی را انتخاب کنید که سر و صدای طوطی آرامتر شده یا پرنده شما کاملاً ساکت شده است. طوطی ها معمولاً زمان کوتاهی بین سر و صداهای طولانی ساکت می شوند و استراحت می کنند. این زمان خوبی برای ارتباط برقرار کردن با طوطی است. اینگونه طوطی یاد می گیرد که هنگامی که آرامتر است توجه بیشتری دریافت می کند.

جیغ کشیدن های طوطی به چه معنی است؟

به طور کلی طوطی ها با ایجاد سر و صدا ارتباط بر قرار می کنند. صاحبان طوطی ها باید بتوانند تشخیص دهند طوطی آن ها به چه صورت ارتباط برقرار می کند و هر کدام از جیغ کشیدن ها و سر و صداهای طوطی به چه معنی است. برای مثال کدام صدا نشان دهنده ی مشکل داشتن طوطی و کدام صدا برای جلب توجه شما می باشد.

منبع : petha

petbarg

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0