ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

0

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

چگونه توله سگ ژرمن شپرد را آموزش دهیم

دسته بندی ها : آموزش و نگهداری, سگ ها, نژاد ها 26 آذر 1399 petbarg

ژرمن شپردها یکی از محبوب‌ترین نژادهای سگ در دنیا هستند و سالیان سال است که با ما انسانها خوگرفته و زندگی می کنند. ژرمن شپرد به شدت سگی باهوش و وفادار است که انتخابی بسیار مناسب به عنوان یک سگ خانگی یا سگ نگهبان خواهد بود. سگ های ژرمن به دلیل هوش و ذکاوت بالا و حس شامه قویشان، تقریبا در تمامی کشورها  تبدیل به جز جداناپذیری از ارتش و پلیس شده و در بسیاری از حوادث غیرمترغبه مانند سیل، زلزله و آتش سوزی های عظیم ساختمانی عضو جدا ناپذیری از تیم های امداد و زنده یاب هستند. لازمه آموزش، سلامت توله سگ خواهد بود که سلامتی نشئت گرفته از تغذیه صحیح توله سگ ژرمن شپرد است. در ادامه به نحوه آموزش به توله سگ ژرمن شپرد می پردازیم.

تمرینات آموزشی را از ۸ هفتگی توله سگ شروع کنید. هر سگ ژرمن شپرد قابل آموزش است، آنها حیوانات بسیار قوی و قدرتمندی هستند. اگر شما آموزش را از تولگی سگ شروع می کنید، این امتیاز را خواهید داشت تا شخصیت سگ را به درستی شکل دهید و قالب بندی مورد نظرتان را اعمال کنید. می توانید رابطه خود با سگ را توسعه داده و از داشتن یک سگ ژرمن شپرد اصیل لذت ببرید. اگر سگ ژرمن شما بالغ و حتی پیر هم باشد، باز هم به دلیل هوش بالای شپرد توانایی یادگیری و آموزش را دارد. ژرمن شپرد قابیلت زیادی در رابطه با محافظت از اعضای خانواده دارد، بنابراین شما می خواهید سریعتر روابط و عادات اجتماعی توله سگ شپرد را توسعه دهید. این کار باعث می شود که آنها برای برقراری ارتباط با انواع مختلفی از افراد و حیوانات مورد استفاده قرار گیرند، که این امر ضروری است.

اولین آموزش ها را، از نحوه ایستادن و نشستن توله سگ شروع کنید. شاید بگویید چه نیازی به این سبک از آموزش وجود دارد؟!!! در پاسخ باید بگوییم که سگ شما بزرگ خواهد شد و برای مراقبت های پزشکی و شستشو به مراکز درمانی خواهید برد. در آنجا سگ شما به راحتی و بدون اذیت امکان انجام کار را به دامپزشک خواهد داد. آنها ممکن است نیاز به کوتاه کردن ناخن، تمیز کردن گوش، شستشوی کامل، استفاده از داماسنج توسط دامپزشک و سایر مواردی که نیاز به همکاری شپرد شما خواهد داشت. این روش ها برای دستیابی به اهدافی است که در آن زمان سگ ژرمن شپرد شما بالغ شده و در اجتماع قرار گرفته است.

توله سگ شپرد خود را با دستورات اساسی و اصلی آموزش دهید. شما به آموزش مواردی مانند نشستن، حرکت نکردن و روی پاشنه ایستادن نیاز خواهید داشت. این آموزش ها در خانه و منزل شما نیز کارایی و استفاده دارند توله سگ شما در مراحل اولیه آموزش، دستورات شما را سریع متوجه نخواهد شد. سعی کنید دقیقا خواسته خود را به توله شپرد خود بفهمانید و برای یادگیری آموزش باید کمی صبور باشید. زیرا امر آموزش به حیوانات خانگی زمان بر است. برای دستورات و خواسته های خود سعی کنید از یک کلمه استفاده کنید، مثلا برای آموزش نشستن واژه بشین را بکار ببرید. زیرا یادگیری و فهم یک کلمه برای سگ بسیار آسان تر از چندین کلمه برای یک خواسته است.

از غذاها به عنوان جایزه برای یادگیری توله سگ استفاده کنید. می توانید اولین آموزش حیوان خانگی خود را با غذا خوردن شروع نمایید. مثلا به توله سگ ژرمن شپرد خود غذا داده و بگویید بخور، و زمانی که توله سگ را از خوردن منع می کنید بگویید نخور و غذا را از دسترسش خارج نمایید، به راحتی به توله سگ غذا خوردن و یا نخوردن را با این عمل آموزش خواهید داد. سگ های ژرمن شپرد عاشق یادگیری هستند. اگر از پاداش برای آموزش استفاده کنید، همکاری توله سگ و سرعت یادگیری او افزایش قابل ملاحضه ای خواهد داشت. از میوه های ممنوعه و مضر برای سگ ها به عنوان پاداش دوری کنید و سلامت سگ خود را به خطر نیندازید.

هنگامی که غذای توله سگ را در کاسه قرار می دهید دقت کنید که در هنگام خوردن غذا، توله سگ شپرد رفتار تهاجمی و تجاوز از ظرف غذای خود نداشته باشد. اگر این رفتار در زمان خوردن غذا از کاسه، اتفاق افتاد، سریعا توله سگ را از خوردن منع کنید تا ژرمن شپرد شما متوجه شود در هنگان خوردن غذا باید از کاسه خود تجاوز نکند. توله سگ ژرمن شپرد خود را آموزش دهید که در زمان خوردن غذا از کاسه، افراد تهدیدی نخواهند بود اگر به ضرف غذای سگ، غذا اضافه کنند.( بعضا توله سگ این رفتار را به مانند گرفتن غذا از سوی دیگران تصور کرده و رفتار تهاجمی نشان می دهد. در صورتی که افراد غذای درون ظرف را بیشتر می کنند). این عمل را با غذاهای آماده در درون کاسه شروع کنید و غذا را اضافه کنید تا توله سگ با افراد نزدیک کاسه غذا هماهنگی های خوبی داشته باشد.

برای آموزش نشستن و از بین بردن رفتار تهاجمی توله سگ شپرد نسبت به غذای خود می توانید با دستور بشین، توله سگ را به نشستن تشویق کنید و سپس ظرف غذای او را برداشته و با دست به سگ شپرد خود غذا دهید. در صورتی که توله سگ همکاری را با شما داشته باشد، ظرف غذا را از جلوی چشمان او برداشته و کماکان با دست به او غذا دهید. در این حالت می توانید رفتار توله سگ را به افراد نزدیک به محل غذا خوردن  را بسنجید و توله سگ شپرد خود را به آرامی و ارتباط با افراد تشویق کنید. کاسه غذای توله سگ را بزرگ تر نکنید. غذای بیشتری را در هنگام خوردن توله سگ به کاسه اضافه کنید و او را بابت آرامشش، نوازش و تشویق کنید. همیشه درون کاسه، غذا قرار ندهید و به حیوان آموزش دهید هنگام غذا خوردن درون کاسه غذا خواهد بود. به تدریج به میزان غذایی که در کاسه قرار داده اید، بیافزایید و در کنار توله سگ بمایند تا حس اطمینان را به توله سگ منتقل کنید تا اطمینان داشته باشد که بودن افراد در کنارش هنگام خوردن غذا و حتی دست زدن به کاسه غذا مشکلی برای او ایجاد نخواهد کرد. شما می توانید با اضافه کردن غذای های خوشمزه ای مانند سینه مرغ به ظرف غذا این آموزش را بهتر پیش ببرید. زیرا توله سگ اطمینان حاصل خواهد کرد وجود افراد در کنار ظرف غذایش می تواند تجربه بهتری را نیز سبب شود. اگر احساس خطر کردید و نشانه ای از رفتار تهاجمی در توله سگ دیدید، ادامه ندهید زیرا می تواند برای شما و اعضای خانواده، مخصوصا بچه ای که در خانه است خطر آفرین باشد. به مانند مربی حرفه ای در زمان خطر، آموزش را متوقف کنید.

از تغذیه سگ به عنوان زمان های آموزشی استفاده کنید. شما می توانید خواسته ها و دستورات خود را در هنگام غذا دادن اعمال کنید و غذا را به عنوان پاداش به توله دهید. بر سر حیوان خانگی خود فریاد نکشید. در صورت شکست در آموزش رفتاری به توله سگ شپرد آن را یاداشت کنید تا هم آرام شوید و هم دلیل شکست برای خودتان نیز آشکار گردد. سگ ژرمن شپرد به دلیل هوش و ذکاوت خود به راحتی می تواند حالت شما را از تن صدایتان تشخیص دهد. اگر بی حوصله و عصبی هستید به هیچ وجه آموزش رفتاری توله سگ شپرد را آغاز نکنید، زمانی را انتخاب کنید که شما و حیوان در شرایط خوبی باشید. اگر در امر آموزش رفتاری به توله سگ شپرد مشکل داشتید و نتوانستید مشکل به وجود آمده را حل کنید از یک مربی آموزشی سگ کمک بگیرید.

منبع : petfa

petbarg

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0