ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

0

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

چگونه نیازهای اولیه سگ خود را برطرف کنید!

چکیده کوتاه مطلب

به عنوان کسی که صاحب سگ می باشد نیاز دارید تا در مورد نیازهای ضروری سگ خود بیشتر بدانید و متوجه این موضوع بشوید که آیا به درستی آن ها را برطرف میکنید و یا خیر؟ تغذیه مناسب، مراقبت های دامپزشکی، محیطی که سگ آن را از آن خود بداند، مراقبت های بهداشتی و بسیاری موارد اموزشی دیگر که برای سگ […]

به عنوان کسی که صاحب سگ می باشد نیاز دارید تا در مورد نیازهای ضروری سگ خود بیشتر بدانید و متوجه این موضوع بشوید که آیا به درستی آن ها را برطرف میکنید و یا خیر؟

تغذیه مناسب، مراقبت های دامپزشکی، محیطی که سگ آن را از آن خود بداند، مراقبت های بهداشتی و بسیاری موارد اموزشی دیگر که برای سگ شما نیاز است.

خوشبختانه فراهم کردن تمام این نیازهای اولیه بسیار آسان است پس با پت برگ  همراه باشید تا با این مسائل بیشتر اشنا شوید.

چگونه نیازهای اولیه سگ خود را برطرف کنید

برای شروع بهتر است بدانید که صاحب یک سگ هسته مرکزی این ماجرا نمیباشد بلکه دانستن این که سگ شما چه نیازهایی دارد موجب میشود تا در کنار یکدیگر زندگی شاد و سالمی داشته باشید.

سگ ها نیز مانند انسان ها به اب، غذا و جایی برای ماندن نیاز دارند با این حال این تمام نیازهای سگ شما نیست. بلکه سگ ها نیازهایی جسمانی و عاطفی نیز دارند که باید به آن ها رسیدگی شود.

 

تغذیه مناسب

تغذیه مناسبی که از مواد مغذی سرشار باشد یکی از نیازهای اساسی در میان نیازهای اولیه سگ های خانگی است. کمی در میان کمپانی های ارائه کننده غذای سگ ها تحقیق کنید.

این کمپانی ها غذاهای مختلفی با مواد مغذی و مورد نیاز سگ ها تهیه میکنند که برای سگ شما مناسب است و میتوانید از آن ها برای وعده های غذایی این حیوان دوست داتشنی استفاده کنید.

هم چنین باید یک برنامه غذایی مناسب برای سگ خود تهیه کنید که پیشنهاد میکنیم این کار را به دامپزشک بسپارید تا کمبودی در بدن سگ رخ ندهد.

بسیاری از کمپانی های تولید کننده غذای سگ اقدام به ارائه نمونه ای از هر غذا به صورت رایگان میکنند تا ببینید که سگ شما از این غذا لذت میبرد یا خیر.

برخی دیگر از کمپانی ها در صورت عدم رضایت از محصول تولید شده پول پرداختی را به شما بازمیگردانند. اگر قصد دارید که از یک برنامه غذایی شخصی و خانگی استفاده کنید بهتر است تا با دامپزشک مشورت کنید.

تحقیقات نشان داده که اغلب دستورالعمل های خانگی موجود در کتاب ها و اینترنت مواد مغذی مورد نیاز را به بدن سگ ها نمیرساند.

بنابراین سعی کنید تا از غذاهای اماده استفاده کنید و غذایی را تهیه کنید که سگ شما به خوردن آن علاقه نشان میدهد. همواره در این خصوص با دامپزشک یا دامپزشک آنلاین مشورت کنید.

زمانی که یک برنامه غذایی را امتحان میکنید تغییرات موجود در رویش موها، مشکلات گوارشی و کاهش سطح انرژی را در چند هفته اول در نظر داشته باشید.

زمانی که اقدام به تغییر رژیم غذایی میکنید همواره سعی کنید تا کمی از غذاهای رژیم قبلی را با رژیم جدید مخلوط کنید تا سگ دچار مشکلات گوارشی و کاهش انرژی نشود.

نوشیدن اب نیز در رژیم غذایی سگ ها بسیار اهمیت دارد لذا دقت کنید که سگ شما همواره به میزان قابل توجهی اب تمیز و تازه دسترسی دارد.

مکان مناسب

درست است که سگ ها موجوداتی اجتماعی هستند و همواره دوست دارند تا در کنار سایر اعضای خانواده باشند با این حال حتما مکان مناسبی را برای او اختصاص دهید.

این مکان برای زمان هایی مناسب است که سگ نیاز به استراحت دارد و یا شما نیاز دارید تا کمی از او دور باشید. هم چنین اگر سگ شما خانواده تشکیل داده باشد خوب است که مکانی برای گذراندن وقت با آن ها داشته باشد.

یک متکای راحت یا یک خانه ی کوچک میتواند گزینه های مناسبی برای این مکان باشد تا سگ در آنجا احساس  راحتی کند.

اگر سگ شما زمان زیادی را بیرون از خانه میگذراند دقت کنید که حتما به یک در کوچک برای ورود و خروج به خانه دسترسی داشته باشد.

یا اگر میتوانید خانه ی مناسبی در بیرون از محیط خانه برای او فراهم کنید تا در صورت بیرون ماندن در هوای گرم و یا سرد بتواند از آن استفاده کند و سلامتی اش به خطر نیفتد.

نگهداری جسمانی

این مساله بسیار اهمیت دارد که حیوان خانگی شما (در این مورد سگ) هر روز به میزان مناسبی فعالیت بدنی بپردازد. حتی اگر این فعالیت بدنی تنها پیاده روی تا یک خیابان بالاتر از محل زندگی تان باشد.

دقت کنید که این روتین روزانه را فراموش نکنید و بسته به میزان وزن حیوان خود ورزش های مناسب را تدارک ببینید تا سگ شما در وضعیت مناسب بدنی قرار بگیرد.

همواره دامپزشک مورد اعتمادی را برای چک اپ سالیانه سگ خود انتخاب کنید و این کار را دو بار در سال انجام دهید.

دقت کنید که موارد مربوط به فعالیت های بدنی به راحتی قابل تشخیص هستند قبل از اینکه به بیماری های مهلکی بدل شوند پس با دقت به رفتارهای سگ خود در حفظ سلامتی او کوشا باشید.

زمانی که یکی دو بار پیش دامپزشک متخصص سگ خود بروید او شما و سگتان را خواهد شناخت و دیگر میتوانید در خصوص موارد مربوط به سلامتی و تغذیه و هر گونه رفتار ناسالم سگ خود از او سوال بپرسید.

هر سگ نیاز به مراقبت های بهداشتی دارد لذا وسایل بهداشتی از جمله شامپو، وسایلی برای کوتاهی ناخن و مو و… برای او تهیه کنید.

اگر نمیتوانید که خودتان ناخن و موهای سگتان را کوتاه کنید حتما او را نزد متخصص ببرید تا این کار را برایتان انجام دهد.

تربیت کردن سگ

زندگی سگ ها بر اساس روش تربیتی آن ها میتواند کیفیت های متفاوتی داشته باشد. اگر از برنامه مناسبی برای تربیت آن ها استفاده کنید میتواند زندگی سالم تری برای آن ها رقم بزند.

دقت کنید که باید برنامه ای تربیتی برای او برگزینید که هم برای او و هم برای شما مناسب باشد و بتوانید از پس آن بربیایید.

میتوانید هم خودتان اقدام به تربیت سگ کنید و هم اینکه او را در کلاس های تربیتی که توسط افراد متخصص اداره میشود قرار دهید.

دقت کنید که اگر خودتان میخواهید او را تربیت کنید در صورت انجام دادن کار درست به او پاداش بدهید اما در صورت انجام دادن کار اشتباه او را تنبیه نکنید.

و در نهایت باید بگوییم که نیازهای اولیه هر سگ به نوع سگ و شرایط نگهداری او بستگی دارد لذا بهتر است تا در این خصوص به متخصصان مراجعه کنید و اصولی و حساب شده پیش بروید.

منبع : پتچی

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Short Url Post
  0