0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

0

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

۵ نکته در مورد فنچ ها

دسته بندی ها : پرندگان, گونه ها 25 آذر 1399 petbarg

اگرچه فنچ ها مانند طوطی ها کاملا اهلی نمی شوند، اما تماشا و گوش دادن به آن ها لذت خاص خودش را دارد. فنچ ها دارای رنگ های بسیار متنوعی هستند و صدای زیادی تولید می کنند که اکثر افراد از شنیدن آن لذت می برند. در این جا ما 5 نکته ای را که به شما برای نگهداری از این گونه کمک می کند، آماده کرده ایم:

1. تعداد فنچ های شما در قفس همیشه بیشتر از یکی باشد

در حالی می توان گفت که فنچ ها از تنهایی نمی میرند، اما به طور یقین آن ها در تنهایی بسیار غمگین خواهند بود چرا که فنچ ها بسیار اجتماعی هستند. اما باید توجه داشت که همه گونه های فنچ ها را نمی توان در یک قفس کنار یکدیگر قرار داد. قبل از این که چند گونه مختلف را در یک خانه مشترک قرار دهید حتما از این که می توانند با یکدیگر مدارا کنند اطمینان حاصل کنید.

2. بهترین فنچ ها برای نگهداری همان فراوان ترین آن ها هستند

فنچ های راه راه و فنچ های بنگالی جز ساده ترین فنچ ها هستند. همان طور که می دانید نگهداری از بعضی گونه های فنچ ها ساده تر می باشد و حتما باید قبل از خرید به این نکته توجه داشت. برای مثال فنچ های رنگین کمانی نیاز به امکانات و توجه بیشتری دارند بنابراین شاید رنگ های خاص و زیبای این گونه شما را وسوسه به خرید این پرنده کنند اما شاید بهتر باشد که برای اولین تجربه خود گونه های ساده تری را انتخاب نمایید.

3. فنچ ها نیازمند قفس بزرگی هستند (برخلاف اندازه ی آن ها)

این پرندگان به دلیل کوچک بودن دارای متابولیسم بسیار سریعی هستند. آن ها دائما در حال حرکت هستند به همین دلیل به  فضای زیادی برای حرکت و تمرین نیاز دارند. همچنین فنچ ها تمایل به حرکت در طول قفس دارند (پریدن از یک طرف قفس به طرف دیگر) بنابراین طول قفس اهمیت بیشتری از ارتفاع قفس دارد. همچنین در قفس آن ها باید مکان های زیادی برای استراحت وجود داشته باشد تا فنچ ها بتوانند به عنوان نشیمنگاه از آن ها استفاده کنند. شما می توانید از گیاهان بی خطر یا پارچه های ابریشمی به عنوان لوازم داخل قفس استفاده نمایید .

4. فنچ ها حیوانات ساکتی نیستند

کسانی که به دنبال سکوت در محل زندگی خود هستند، شاید بهتر باشد که در خرید فنچ ها تجدید نظر کنند چرا که این پرنده ها در طول روز اغلب وقت خود را به آواز خواندن می گذرانند (این حالت به خصوص در نرها بیشتر دیده می شود).

5. اگر می خواهید که جلوی تولیدمثل فنچ ها را بگیرید بهتر است که برای آن ها لانه ایجاد نکنید

بعضی گونه ها مثل فنچ های رنگین کمانی تمایلی به خوابیدن در لانه ندارند اما اگر شما علاقه به گونه ای دارید که برای خوابیدن در شب نیاز به لانه دارد بهتر است که یک جنس را انتخاب کنید (فقط نر یا ماده).

منبع : petha

petbarg

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0